HISTORIA PRZEDSIĘWZIĘCIA

Mieszkamy w Ghanie, gdzie prowadzimy manufakturę kosmetyczną, produkującą niepowtarzalne mydła oraz zajmujemy się eksportem doskonałego masła shea, masła kakaowego oraz olejów kosmetycznych z subtropikalnej Afryki. Z uwagi na specyficzny, gorący i wolgotny klimat, natura dzieli się tutaj swoimi owocami o wyjątkowej wartościowości. W ciągu roku występują dwa sezony wegetatywne, a roślinność - drzewa owocowe i zioła - rozwijają się w nieporównywalnym do Europy tępie. Stąd przywozimy niezwykłe kosmetyki - dosłownie z Afrykańskiej sawanny.

Niepowtarzalne - nie ma w tym krzdy przesady. Mydło z oleju neem jest znane, ale czy znane jest Państwu mydło ze świeżego soku, liści i oleju neem? A kakaowe absolutnie nieperfumowane, a o przyjemnym zapachu kakao? Papajowe z miąższu i soku, które nadal pięknie pachnie nawet po saponifikacji? A mydło z czerwonej palmy - bomba karotenowa? Wierzymy, że również po zakupie masła kosmetycznego podzielą Państwo naszą opinię, że jest to najlepsze jakościowo masło shea na runku. Na koniec ciekawostka - przywozimy prawdziwy olej Neem nierafinowany, gęsty, zielony, o mocnym, charakterystycznym zapachu z afrykańskich tropików, nie z Indii.

Nasza działalność rozpoczęła się od niewielkiego eksportu do Polski i sprzedaży internetowej. Otrzymaliśmy zaskakująco wiele maili z podziękowaniami za ratunek w trudnych sytuacjach związanych z problemami skórnymi oraz pochwał za nieporównywalną jakość, delikatność i niepowtarzalny zapach Masła Shea i tradycyjnego Czarnego Mydła Alata Samina. Niektóre z tych opini możesz przeczytać tutaj. Dzięki ogromnemu wsparciu i ciepłym słowom, jakie otrzymaliśmy od wszystkich zainteresowanych kosmetykami, którymi się dzielimy, od roku 2014 promujemy naturalne produkty z Ghany pod marką Duafe.

Duafe jest Afrykańskim symbolem piękna, czystości, miłości oraz opieki. Duafe był niezwykle cenionym rekwizytem przez kobiety z plemienia Akan w Ghanie. Używały go do czesania i plecienia swoich włosów. Symbol jest jednym z ponad stu symboli Adinkra. Stylizowany grzebień jest również nawiązaniem do kobiecych cnót: empatii, ostrożności, delikatności i roztropności. Przekładają się one na preferencje naszych klientek i klientów: wymagających kosmetyków najbogatszych w wartości, najdelikatniejszych w dotyku i najprzyjemniejszych w zapachu.