IDEOLOGIA

Życie zgodne z naturą stało się już niemal trendem. Produkty naturalne są coraz bardziej popularne niż te składające się z wielu substancji chemicznych. Również i my ulegliśmy tej "modzie". Masło shea daje sobie doskonale radę z różnymi problemami, przez które sami staliśmy się "królikami doświadczalnymi"; popękane pięty, losowa wysypka na twarzy, zerwany paznokieć, poparzenia od słońca i od ognia czy też przeróżne powierzchowne rany. Masło shea zdecydowanie przyśpieszyło gojenie się i przyniosło ulgę w bólu.

Nikt nie dziwi się, że mają takie doświadczenie po prostu nie chcemy korzystać z żadnych innych kosmetyków - a może lepiej powiedzieć; nie musimy. Chcemy, żeby każdy produkt, który opuszcza naszą manufakturę był tak możliwie zgodny z naturą, jak to tylko możliwe. Produkt

Produkty DUAFE definiujemy jako organiczne, co rozumiemy jako ręcznie wytwarzane, zgodnie z lokalną tradycją, bez dodatkowego przetwarzania:

GROWING WILD
Masło shea, oleje i wiele z naszych surowców pochodzi z dzikich upraw, nieskażonych cywilizacją ani przemysłem. Nie istnieje już czystsza i bardziej naturalna alternatywa dla pozyskiwania produktów roślinnych. Certyfikat przysługuje tylko produktom w 100% pochodzenia dzikiego.

HANDMADE
Kosmetyk jest produkowany ręcznie od samego początku do końca. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym słoiczkiem czy mydłem, mogąc oferować Państwu produkt, o którym możemy powiedzieć „organiczny i tradycyjny”.

100% NATURY
Cały proces produkcji obejmuje wytworzenie kosmetyku za pomocą wody, suszenia lub tłoczenia na zimno, wyłącznie z surowców występujących w naturze: orzechów, owoców, liści, korzeni, soków. Tak jak tradycja nakazuje od tysięcy lat.

DLA WEGAN
Produkty EarthMother są idealnym kosmetykiem dla wegetarian i wegan. Nigdy nie było potrzeby testować go na zwierzętach ani używać nienaturalnych substancji w jego produkcji.

NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH
Jest oczywistym, że produkty pochodzenia naturalnego nie są nigdy testowane na zwierzętach. Jeśli istotnym jest dla Ciebie los naszych małych braci laboratoryjnych, wybieraj kosmetyki tradycyjnie „testowane na ludziach” od dwóch tysięcy lat.

OPAKOWANIE NEUTRALNE DLA ZDROWIA
Do konfekcjonowania używamy szkła i papieru. Mimo tego, że opakowania plastikowe dopuszczone są do kontaktu z żywnością i kosmetykami, my w tej kwestii zrobiliśmy krok dalej.