KATALOG PRODUKTÓW DUAFE

Masła do ciała

Kremy do ciała pozyskiwane w 100% w organiczny sposób: zbierane ręcznie na terenach tropikalnych upraw (masło kakaowe) i dzikiej sawanny (masło shea). Produkowane tradycyjnymi ręcznymi metodami. Zakupy tych kosmetyków najlepiej wspierają lokalnych wytwórców, a w szczególnie kobiety, które w większości zajmują się zbieractwem orzechów z terenów sawanny. Jedynym pośrednikiem jest nasza manufaktura – jesteśmy zarówno selekcjonerem, agentem, eksporterem, dystrybutorem, jak i producentem już po polskiej stronie.

Oleje kosmetyczne zimnotłoczone

W tropikalnej Afryce produkuje się – z uwagi na wilgotny i gorący klimat – najlepsze pod względem wartości oleje kosmetyczne. Oferujemy olej z Baobabu Afrykańskiego (zwanym też Baobabem Właściwym), olej Neem – z Miodli Indyjskiej, odmiany zachodnio-afrykańskiej oraz olej Shea. Olej z baobabu ma wyjątkowo słodkawy, przyjemny zapach (w niskich temperaturach słabo odczuwalny) i piękny, złoty kolor. Neem z kolei jest olejem nierafinownym, a więc gęstym, zielonym i zastygającym w niskiej temperaturze – tylko w takim oleju znajduje się cała moc tego niezwykłego produktu. Olej shea to z kolei lekka frakcja masła shea i  produkowany jest współczesną metodą tłoczenia na zimno.

Mydła afrykańskie

Oprócz reprezentatywnego, organicznego czarnego mydła Alata Samina – mydła warzonego wyłącznie z orzechów i owoców – oferujemy również mydła „współczesne”, w 100% naturalne, nieperfumowane, z najlepszych i najdroższych olejów oraz lokalnych owoców i ziół. To mydła o szalenie wysokiej zawartości składników odżywczych i minerałów, a ich kompozycje prawdopodobnie są wyjątkowe w skale świata.

Dieta

Z południowej afryki pochodzi jeden z najbardziej niesamowitych suplementów diety, jakie człowiek mógł odkryć. „Syrop” zawierający absolutnie niezbędne minerały (70!), cukry, kwasy aminowe, peptydy, kwasy nukleinowe i inne, pochodzące z czasów PREHISTORYCZNYCH, a więc z okresu charakteryzujęgo się wysokim stężeniem tlenu, niezwykłego wzrostu roślin i projawienia się tzw. „wielkich ssaków”.

Rękodzieło

Zapraszam również do zakupu rękodzieła artystycznego z Ghany; biżuterii, pudełeczek i galanterii wytwarzanej przez lokalnych artystów z naturalnych surowców takich jak koral, drewno, kamienie półszlachetne, szkło, mosiądz.