MASŁO KAKAOWE

tradycyjnie produkowane, nierafinowane

Masło kakaowe DUAFE to niedezodoryzowane, cudownie pachnące czekoladą masło kosmetyczne, bogate w długą listę witamin i wartości odżywczych; kwasy tłuszczowe: stearynowy, palmitynowy, omega 9, omega 6, linolowy (należący do grupy witamin F) oraz witamina E, witamina K, przeciwutleniacze, teobromina, dopamina, kofeina, mangan, wapń, żelazo, cynk, potas, miedź.

Masło kakaowe jest tłuszczem dość specyficznym; ma czekoladowy, przyjemny zapach. W Ghanie jest miękkie i łatwe w użytkowaniu, jednak w europejskim klimacie staje się twarde jak wosk. W związku z tym (co jest bardzo popularną praktyką) oferujemy je z dodatkiem masła shea. Dzięki temu staje się mniej uciążliwe w użytkowaniu, a co najważniejsze, ma wciąż przyjemny i tak lubiany, wyrazisty, czekoladowy zapach. Pamiętajmy jednak, że jest to wciąż masło kosmetyczne twarde.

Właściwości masła wpływają na poprawę elastyczności i wyglądu skóry. Redukuje rozstępy po ciąży, jest bardzo dobrym kosmetykiem na spierzchnięte usta, zabezpiecza również różne okolice ciała przed infekcjami. Jego zastosowania są - podobnie jak masła shea - wszechstronne.

Co zatem wybrać? Czyste masło shea czy masło kakaowe? Bardzo uogólniając można zasugerować, że masło shea jest nieco bardziej lecznicze i regenerujące (z uwagi na fantastyczny indeks kwasów tłuszczowych), a masło kakaowe odżywiające i rewitalizujące (dzięki witaminom i minerałom) oraz aromaterapeutyczne.