CZARNE MYDŁO ALATA SAMINA

Tradycyjnie warzone, afrykańskie czarne mydło

Czarne mydło Alata Samina to niepowtarzalny, hipoalergiczny kosmetyk, produkowany tradycyjnymi metodami wyłącznie z owoców i orzechów. Uwarzenie mydła trwa około 2-3 tygodnie.

Bardziej naturalne mydło już nie istnieje!

Ma niepowtarzalny, przyjemny, organiczny zapach - nieco ziemno-kakaowy - i można je używać bez obaw na całe ciało. Jest to doskonałe mydło do cery przetłuszczającej się, trądzikowej. Wspaniale odświeża i ściąga skórę twarzy.

Aby wykorzystać wszystkie benefity mydła, zgodnie z afrykańską metodą, należy najpierw umyć skórę samą gorącą wodą, aby otworzyć pory, a następnie dobrze namydlić i spłukać zimną wodą. Mydło można potrzymać na twarzy przez kilkanaście sekund, jak maseczkę, aby dogłębnie oczyścić cerę i przyjemnie ściągnąć skórę.

Jest to produkt wytwarzany na bazie gliceryny potasowej otrzymywanej w trakcie prażenia łupin owoców.

Mydła potasowe Alata Samina to bardzo zdrowe mydła, których produkcja jest niezwykle czasochłonna; wymaga przygotowania łupin owoców, uprażenia ich i rozdrobnienia, wielogodzinnego warzenia mydła w kotłach, a następnie kilkutygodniowego dojrzewania.

W odróżnieniu od wielu innych naturalnych mydeł, czarne mydło Alata Samina jest bardzo wydajne i doskonale się pieni.

UWAGA: Mydło jest silnie higroskopijne. Należy przechowywać je z dala od wody i wilgoci (np. na mydelniczce z dziurkami)

Skład:

  • masło shea
  • olej kokosowy
  • łupiny z owoców kakaowca
  • łupiny z bananów