Nasze tajemnice

Czyli dlaczego tak wyróżniamy się na rynku?

Dlaczego tajemnice? Ponieważ tajemnic handlowych się (zazwyczaj) nie zdradza. Jednak sądzimy, że nie każdy ma możliwość przeprowadzić się do Ghany, pomieszkania tutaj trochę, zwiedzenia północy kraju i odwiedzenie różnych wiosek, gdzie różne manufaktury produkują różne masło shea. A to może się okazać niełatwe, jeśli nie ma się jakichś znajomości. A więc do sedna:

Pierwszą tajemnicą naszej działalności jest sposób exportu.  Praktycznie każdy dystrybutor jakichkolwiek surowców importuje je paletami lub kontenerem. Taki surowiec sprzedaje się następnie do firm kilka lat – zazwyczaj nie ma w tym nic złego, ale… my staramy się, aby towar był zawsze świeży, więc nadajemy go co pół roku, po każdym sezonie wegetatywnym. Sami jesteśmy dystrybutorem i detalistą! Masło shea DUAFE, którego używasz najpewniej nie jest starsze niż 6 miesięcy – ponieważ co 6 miesięcy jest nowy sezon wegetatywny i nowe zbiory. Nie przechowujemy masła shea przez lata w magazynach w Polsce, gdzie zmiany temperatury w ciągu roku wpływają na jego jakość. Nasze masło nigdy nie będzie miało grudek lub formy nieco przypominającej mokry śnieg. Będzie zawsze gładziutkie, perłowe i miłe w dotyku i użytkowaniu.

Drugą tajemnicą jest pochodzenie masła shea. Zamiast pójść na łatwiznę i zamawiać jakieś masło shea z portowych hurtowni, my postanowiliśmy sami je znaleźć. Masło shea DUAFE pochodzi z zaprzyjaźnionej manufaktury, która działa na północy kraju i według naszej opinii produkuje najlepsze masło shea, jakie do tej pory mieliśmy okazję używać. A próbowaliśmy maseł z różnych miejsc.

Trzecią tajemnicą jest potrójna filtracja masła shea, dzięki której masło shea DUAFE nie zawiera zanieczyszczeń, mikrocząsteczek wody. To zajmuje sporo więcej czasu, zwiększa koszty produkcji, ale takie masło będzie pięknie pachnieć nawet po latach. 

Czwartą tajemnicą (oh, tu mnie znienawidzi konkurencja) jest oficjalna data produkcji. Otóż data produkcji jest datą wytworzenia GOTOWEGO kosmetyku. A to oznacza, że masło shea jako surowiec mógł być wytworzony gdzieś w Afryce np. 3 lata temu, ALE po konfekcjonowaniu – czyli wyprodukowaniu słoiczka masła shea – będzie mieć datę produkcji dzisiejszą. Takie są wymogi UE i nawet ja muszę się ich trzymać. Jednak piszę o tym uczciwie, ponieważ uważam, że najlepszy klient to klient świadomy.

Ostatnią – już może nie tajemnicą – a informacją, jest wizja naszego przedsięwzięcia. Nasze produkty są:

GROWING WILD
Masło shea, oleje i wiele z naszych surowców pochodzi z dzikich upraw, nieskażonych cywilizacją ani przemysłem. Nie istnieje już czystsza i bardziej naturalna alternatywa dla pozyskiwania produktów roślinnych. Ten certyfikat przysługuje tylko produktom w 100% pochodzenia dzikiego.

HANDMADE
Kosmetyk jest produkowany ręcznie od samego początku do końca. Dzięki temu mamy kontrolę nad każdym słoiczkiem czy mydłem, mogąc oferować Państwu produkt, o którym możemy powiedzieć „organiczny i tradycyjny”.

100% NATURY
Cały proces produkcji obejmuje wytworzenie kosmetyku za pomocą wody, suszenia lub tłoczenia na zimno, wyłącznie z surowców występujących w naturze: orzechów, owoców, liści, korzeni, soków. Tak jak tradycja nakazuje od tysięcy lat.

WEGE
Produkty DUAFE są idealnym kosmetykiem dla wegetarian i wegan. Nigdy nie było potrzeby testować go na zwierzętach ani używać nienaturalnych substancji w jego produkcji.

„TESTOWANE” TYLKO NA LUDZIACH PRZEZ 2000 LAT
Jest to prawdopodobnie jedyny taki kosmetyk (w formie kremu do ciała), który jest używany od tysięcy lat. Doceniały je największe znakomitości antycznych czasów; Kleopatra, królowa Saba, królowa Nefertiti.

OPAKOWANIE NEUTRALNE DLA ZDROWIA
Do konfekcjonowania używamy szkła i papieru. Mimo tego, że opakowania plastikowe dopuszczone są do kontaktu z żywnością i kosmetykami, my w tej kwestii zrobiliśmy krok dalej.

Jeśli używasz innego masła shea, czy wiesz jak jest ono produkowane? Jaka jest jego data wytworzenia (nie produkcji)?