OLEJ Z BAOBABU

święte drzewo

Baobab afrykański (baobab właściwy) to gatunek baobabu rosnącego w stanie dzikim w tropikalnej i subtropikalnej Afryce. Olejek z baobabu jest niedocenionym konkurentem znanego olejku arganowego, ponieważ podobnie jak on ma wyjątkowe i wszechstronne działanie. Doskonale pielęgnuje i chroni skórę, włosy i cerę, przyspiesza także ich regenerację, jest bogaty w witaminy, nasycone kwasy tłuszczowych i minerały.

Olej z baobabu zawiera kwas tłuszczowy palmitynowy, omega-9, omega-6, omega-3. Te nasycone kwasy tłuszczowe najdłużej pozostają na skórze, działają ochronnie, zmiękczająco, przyspieszają gojenie się ranek i najlepiej, spośród kwasów tłuszczowych, chronią przed utratą wody. Omega-9 uzupełnia płaszcz lipidowy naskórka - jest wysoce zgodny z naszym sebum. Omega-6 z kolei, jest składnikiem cementu międzykomórkowego, przyspiesza odnowę komórkową i reguluje czynność gruczołów łojowych skóry. Omega-3 wykazuje silne działanie przeciwzapalne.

Olej z baobabu zawiera również witamy A, E i D oraz minerały. Innymi aktywnymi substancjami są fitosterole, fosfolipidy i minerały. To wszystko sprawia, że jest niezwykle skuteczny i co ważne, delikatny - nadaje się do pielęgnacji przede wszystkim cery suchej, wrażliwej i skłonnej do alergii. Ma silne właściwości nawilżające - poprawia elastyczność skóry, zmniejsza jej przesuszenie i likwiduje nieprzyjemne swędzenie i pieczenie, spowodowane jej suchością. Wpływa również na wygładzenie zmarszczek i opóźnia powstawanie kolejnych, a stosowany przebarwienia, blizny i rozstępy, pomaga w ich redukcji.

Olej z baobabu afrykańskiego DUAFE, dzięki swojej lekkiej konsystencji, można stosować nie tylko wieczorem, ale również rano - wchłania się wyjątkowo dobrze. Polecamy go również do olejowania włosów, które nabiorą kolorytu i lśnienia.